Trwają zdjęcia do filmu „Wygrany” z Januszem Gajosem

Trwają zdjęcia do filmu „Wygrany” z Januszem Gajosem

02.05. Warszawa (PAP) – Trwają zdjęcia do filmu "Wygrany" w reżyserii Wiesława Saniewskiego, z Januszem Gajosem i Pawłem Szajdą w rolach głównych. Obraz jest wspólną produkcją Polski i USA.

Paweł Szajda, amerykański aktor polskiego pochodzenia, znany jest m.in. z filmu "Pod słońcem Toskanii" Audrey Wells (2003) – gdzie wystąpił u boku Diane Lane, a także z "Tataraku" Andrzeja Wajdy.

Jak zapowiadają twórcy, "Wygrany" będzie "opowieścią o przyjaźni, pasji, miłości i odpowiedzialności oraz o tym, co każdego z nas uskrzydla – o wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń".

Głównymi bohaterami są Oliver (Szajda) i Frank (Gajos), których połączy wspólny cel.

Oliver to utalentowany młody pianista, Amerykanin polskiego pochodzenia. Po zerwaniu tournee po Europie, artysta popada w długi wobec organizatorów, którym jest winien ponad 200 tys. euro.

Borykając się z problemami finansowymi, poznaje Franka, postać niezwykle barwną. Frank, emerytowany profesor matematyki, namiętny gracz na wyścigach konnych, nieustannie próbuje wygrać duże pieniądze.

Dwaj mężczyźni zaczną dążyć do sukcesu razem. Odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń. Będą wspólnie realizować swoje marzenia: marzenie Franka o wielkiej wygranej i Oliviera – o osobistej wolności.

W obsadzie filmu są też m.in.: Wojciech Pszoniak, Grażyna Barszczewska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Wenanty Nosul, Peter Lucas i Robert Gonera.

Obecnie ekipa filmowa pracuje we Wrocławiu. Wcześniej zdjęcia były kręcone w okolicach Warszawy. (PAP)

jp/ abe/ gma/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :