Trwają eliminacje dla zespołów chcących zagrać na Woodstocku 2009

Trwają eliminacje dla zespołów chcących zagrać na Woodstocku 2009

17.3.Gorzów Wlkp. (PAP) – Ponad 100 zespołów zgłosiło się, by wziąć udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock 2009. Zespoły ubiegają się o możliwość występu na dużej scenie festiwalu.

„To pokłosie kilkunastu minionych dni, codziennie przybywają kolejne zgłoszenia. Ostateczny termin ich nadsyłania minie 15 kwietnia br.” – poinformowała PAP prezes portalu Fabryka Zespołów, współorganizatora konkursu, Małgorzata Kaczmarek.

Konkurs, to kolejna wspólna akcja Fabryki Zespołów (portal zajmujący się wspieraniem polskiej muzyki) i Jurka Owsiaka. Laureat zagra na dużej scenie, otwierając drugi dzień Przystanku Woodstock 2009, który odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie).

To jest propozycja dla tych kapel, które chciałyby, a jeszcze nie miały okazji, zagrać na Przystanku Woodstock – powiedział Jurek Owsiak.

Konkurs składa się z trzech etapów. Na początek, spośród nadesłanych przez zespoły materiałów wyłoniona zostanie dwudziestka, która przejdzie do półfinału. Ten etap wyłoni pięć zespołów. W finale zostanie wybrany tylko jeden, który wystąpi w Kostrzynie nad Odrą.

Finalista, oprócz koncertu na Woodstocku, będzie miał szansę zaprezentować się podczas największych w Polsce Targów Muzycznych Music Media 2009 w Krakowie – poinformowała Kaczmarek.

Równocześnie będzie odbywać się II edycja konkursu Pokaż Swój Teledysk – organizowana przez Fabrykę Zespołów z telewizją Jerzego Owsiaka O-TV. Zwycięzca wystąpi na małej scenie tegorocznego Przystanku Woodstock. W ubiegłym roku był to gdański zespół Bagdad.

Tegoroczny Przystanek Woodstock , z okazji 15-lecia, ma mieć wyjątkowy charakter. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce, by bawili się na nim goście z całego świata. Podczas festiwalu będzie dużo odniesień do legendarnej imprezy w USA (w tym roku przypada jej 40 rocznica – PAP) oraz wiele wydarzeń mających uczcić „urodziny” samego Przystanku.

W tym roku w Kostrzynie zagrają m.in. Caliban (Niemcy), Final Virus (Niemcy), Korpiklaani (Finlandia), a także polskie grupy takie jak Akurat, Blenders czy Tomasz Budzyński z projektem Luna.

Poprzedni Przystanek Woodstock odbył się w dniach 1-3 sierpnia 2008 roku, po raz piąty w Kostrzynie nad Odrą. Według szacunków wojewody lubuskiego, w imprezie wzięło udział ok. 150 tys. osób. Szacunki organizatorów były znacznie wyższe.

Organizowane od 1995 roku Przystanki Woodstock są formą podziękowania wszystkim, którzy wspierają kwesty WOŚP organizowane co roku w styczniu. Pierwszy z Przystanków odbył się w Czymanowie w 1995 roku. Później impreza zagościła w Żarach, by w końcu przenieść się do Kostrzyna nad Odrą. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :