Tracy Chapman wystąpi w niedzielę w Operze Lesnej w Sopocie

Tracy Chapman wystąpi w niedzielę w Operze Lesnej w Sopocie

04.07. Gdańsk (PAP) – Amerykańska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów – Tracy Chapman wystąpi w niedzielę w Operze Lesnej w Sopocie.

Artystka wystąpi z zespołem w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszy album artystki – „Our Wright Future”.

Koncert odbywa się w ramach obchodów jubileuszu stulecia Opery Leśnej.

Twórczość Tracy Chapman jest znana w Polsce głównie z dwóch albumów, które osiągnęły na całym świecie wielki sukces: debiutu „Tracy Chapman” oraz „New Beginning” z 1995 r.

Charakterystyczny, niski głos, społecznie zaangażowane poetyckie teksty, prostota i emocjonalność muzyki, w której główną rolę gra gitara akustyczna to główne cechy jej stylu. Jest wokalistką uderzającą oryginalnością i konsekwencją swoich wyborów artystycznych. Często określana jest jako „Bob Dylan w spódnicy”.

Od czasu debiutu w 1988 r. Chapman stworzyła 8 albumów, na których porusza tematy takie, jak rasizm, przemoc wobec kobiet, nierówność społeczna czy ekologia. W 1989 r. brała udział wraz z Brucem Springsteenem, Peterem Gabrielem i Stingiem w trasie Human Rights Now Amnesty International. Później wielokrotnie śpiewała podczas innych wydarzeń tego typu. Jest zdania, że artysta powinien wykorzystywać swoją sztukę, aby bronić idee, w które wierzy.

Koncert w Operze Leśnej w Sopocie rozpocznie się o godz. 20.(PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :