Taylor Swift młodziutka wokalistka zdobyła główną nagrodę Country Music Awards

Taylor Swift młodziutka wokalistka zdobyła główną nagrodę Country Music Awards

Taylor nie kryła zaskoczenia odbierając nagrodę. Jej konkurentka Miranda Lambert zdobyła wcześniej cztery nagrody i wydawało się, że to ona zostanie ogłoszona artystą roku.

Jednak tytuł artysty roku, w przeciwieństwie do pozostałych wyróżnień, ogłaszany jest na podstawie głosowania internautów. Fani Swift nie zawiedli.

„Po raz pierwszy zdobyłam tę nagrodę i jestem w szoku. Dziękuję moim fanom, którym zawdzięczam to wyróżnienie” – Swift powiedziała odbierając statuetkę artysty roku.

Miranda Lambert została natomiast ogłoszona najlepszą wokalistką roku. Jej utwór „The House That Built Me” został singlem, piosenką i wideoklipem roku.

Nagroda za najlepszy singiel trafia do artysty i producenta, natomiast statuetka za najlepszą piosenkę do wykonawcy i kompozytora.

Rozdanie nagród odbyło się w Los Angeles.

Taylor Swift to amerykańska piosenkarka country i pop. Zadebiutowała w 2006 roku krążkiem zatytułowanym po prostu „Taylor Swift”, która uzyskała multiplatynowy status w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później Swift wydała swój drugi album, „Fearless”, który spędził na szczycie „Billboard 200” jedenaście tygodni, najwięcej od jakiejkolwiek płyty od 2000 roku. W 2010 roku magazyn „Forbes” umieścił Taylor na 12. miejscu listy najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym dochodem w wysokości 45 milionów dolarów.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :