Spielberg kupił prawa do książki o WikiLeaks i Assange’u

Spielberg kupił prawa do książki o WikiLeaks i Assange’u

Studio nabyło prawa do wykorzystania książki napisanej przez dziennikarzy „Guardiana” – Davida Leigh i Luke’a Hardinga – „Inside Julian Assange’s War on Secrecy” (Wojna Juliana Assange’a z tajnością widziana od środka).

Książka Leigha i Hardinga obejmuje życie Assange’a od dzieciństwa po stworzenie WikiLeks w 2006 roku oraz historię jego współpracy z „Guardianem” i ujawnienie w grudniu zeszłego roku ponad 250 tajnych depesz dyplomatycznych.

DreamWorks zapewniło sobie też prawa do napisanej przez byłego współpracownika Assange’a, Daniela Domscheita-Berga, „Inside WikiLeaks” (WikiLeaks od środka).

Domscheit-Berg, 32-letni niemiecki informatyk, był najbliższym współpracownikiem Assange’a przez trzy lata, do jesieni ubiegłego roku. Po odejściu z Wikileaks założył konkurencyjny portal demaskatorski o nazwie Openleaks. Twierdzi, że w miarę jak Wikileaks zaczęło współpracować ze światowymi mediami, to one decydują, co jest warte uwagi opinii publicznej. To właśnie – oprócz opisanego w książce konfliktu osobowości – było przyczyną jego rozstania z Assange’em.

Nie podano żadnych szczegółów na temat scenarzysty, reżysera ani obsady przyszłego filmu. (PAP)

klm/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :