Sopot powita polską prezydencję w UE koncertem „Muzyka Europy”

Sopot powita polską prezydencję w UE koncertem „Muzyka Europy”

Jak poinformowała Anna Dyksińska z Biura Prezydenta Sopotu, koncert odbędzie się na okrągłej scenie, zbudowanej na przebudowywanym właśnie Placu Przyjaciół Sopotu, położonym w samym centrum kurortu.

Gwiazdami imprezy, która adresowana jest do mieszkańców Sopotu będą: amerykańska piosenkarka, a zarazem kompozytorka i autorka tekstów – Suzanne Vega, mezzosopranistka Małgorzata Walewska oraz wrocławski raper LUC. Wystąpi także Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Sopot będzie jednym z miast, w których w czasie polskiej prezydencji w UE będą odbywały się spotkania ministerialne oraz eksperckie. Kurort będzie miastem-gospodarzem prezydencji w lipcu.

Plac Przyjaciół Sopotu znajduje się na samym dole ul. Bohaterów Monte Cassino – w miejscu, gdzie zbiega się ona z molo. Na początku ub.r. samorząd rozpoczął remont placu. Prace mają zakończyć się w połowie czerwca br. W ramach robót plac zostanie pokryty nową kostką, posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, pojawi się też specjalnie dobrana mała architektura. Po przebudowie plac ma stać się najbardziej reprezentacyjnym miejscem kurortu. (PAP)

aks/ ala/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :