Snoop Dogg wydaje płytę

Snoop Dogg wydaje płytę

„Jestem w tym biznesie od tylu lat, a wciąż kieruje mną taka sama pasja, jak gdy zaczynałem. Pragnę, by moi fani poczuli to, co ja i usłyszeli, że dokładam starań, by dostarczać im dobrą muzykę. Płyta nazywa się +Doggumentary+, bo opowiada o moim życiu. Dzielę się swoją muzyką i procesem twórczym z moimi fanami” – mówi promując swój album Snoop Dogg.

Na krążku znalazło się aż 20 utworów, a wśród zaproszonych do współpracy artystów znalazły się największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Na „Doggumentary” pojawiają się m.in. Kanye West, David Guetta, R.Kelly i T-Pain.

Snoop Dogg, właściwie Cordozar Calvin Broadus Jr. to amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg. Snoop Dogg współpracował z wieloma wykonawcami związanymi z kulturą hip-hopową (m.in. Dr. Dre, Ice Cube, Tupac Shakur, Bow Wow) oraz popową (Mariah Carey, Justin Timberlake, Katy Perry) i rockową (Beck, Marilyn Manson, Red Hot Chili Peppers, The Doors).

Jako solowy artysta Snoop sprzedał ponad 19 milionów płyt w samych Stanach Zjednoczonych, a na świecie ponad 30 mln. Raper ma na swoim koncie 14 nominacji do nagrody Grammy, 6 nagród muzycznych MTV oraz inne, liczne wyróżnienia.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :