Śląskie: festiwal Ars Cameralis od poniedziałku

Śląskie: festiwal Ars Cameralis od poniedziałku

Już od kilku lat tradycyjnie najbogatszą propozycją Ars Cameralis będą wydarzenia muzyczne z szeroko pojętego kręgu muzyki alternatywnej.

Na scenach w Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie pojawią się m.in.: Concerto Koln, El Guincho, sensacja sceny avant-folkowej z ostatnich lat Fleet Foxes, elektroniczny The Glitch Mob, Charles Bradley skupiający w swej twórczości wszystkie najbardziej intrygujące wątki legendarnej soulowej wytwórni Motown.

Odbędzie się także pierwszy w Polsce koncert amerykańskiego piosenkarza i gitarzysty i songwritera Billa Callahana. Wystąpią również M83, Stephen Malkmus z zespołem The Jicks.

Natomiast brytyjska aktorka i piosenkarka Jane Birkin, nazywana „muzą wszystkich bezkresnych i bezsennych nocy” za sprawą niepowtarzalnego wykonania piosenki pt. „Je t’aime… moi non plus” zaśpiewa songi francuskiego kompozytora, scenarzysty, reżysera i piosenkarza Serge’a Gainsbourga w ramach projektu „Via Japan”.

Projekt Birkin ma związek z trzęsieniem ziemi w Japonii. Powstał, kiedy większość artystów obawiając się zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym zrezygnowała z koncertowania w tym kraju. Birkin przeciwnie, najpierw zorganizowała koncert charytatywny, a później wyruszyła na trasę, zapraszając do wspólnych występów muzyków japońskich. Pojawi się z nimi także w Sosnowcu.

Festiwal Ars Cameralis potrwa do 28 listopada. (PAP)

ktp/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :