Shakira wystąpi 17 maja w Łodzi

Shakira wystąpi 17 maja w Łodzi

Według organizatorów, Shakira – jedna z najbardziej popularnych gwiazd światowej estrady – po sukcesie trasy koncertowej w 2010 roku przedłużyła ją na 2011 rok. Bilety na koncert Shakiry w Łodzi dostępne będą w sprzedaży od 26 lutego na LiveNation.pl.

“Jej dwugodzinny koncert jest mieszanką szybkiej muzyki tanecznej, płynących z serca ballad (po angielsku i hiszpańsku) i energii rockowej” – pisał o nowojorskim koncercie artystki “The New York Post”.

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, bo tak brzmi jej nazwisko, urodziła się w 1977 roku w Kolumbii. Jest piosenkarką, ale także autorką tekstów, tancerką i producentem muzycznym. Mając 13 lat podpisała kontrakt płytowy; pierwsze płyty wydawała tylko w języku hiszpańskim. Ich sukces spowodował, że znalazła się w gronie najpopularniejszych piosenkarek latynoskich.

W 1998 Shakira przeprowadziła się do Miami, a w 2001 roku wydała swój pierwszy anglojęzyczny album “Laundry Service”. Z tej płyty pochodzą takie przeboje artystki, jak “Whenever, Wherever” czy “Underneath your clothes”.

Kolejne płyty – hiszpańskojęzyczny “Fijacion Oral vol.1” oraz angielskojęzyczny “Oral Fixation, Vol. 2” – ugruntowały jej pozycję. W 2009 Shakira wydała płytę “She Wolf”, którą promował singiel pod tym samym tytułem. Wielkim przebojem stał się utwór “Waka Waka (This Time for Africa)”, który był oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku. Obecnie artystka promuje najnowszą płytę wydaną w ubiegłym roku “The Sun Comes Out”.

Artystka znana jest z działalności charytatywnej. Jest założycielką i prezesem the Barefoot Foundation, członkiem-założycielem the ALAS Foundation, ambasadorką UNICEF. (PAP)

szu/ duk/ hes/