Salon Poezji w Teatrze Polskim – inauguracja w niedzielę

Salon Poezji w Teatrze Polskim – inauguracja w niedzielę

W pierwszym spotkaniu, poświęconym twórczości księdza Jana Twardowskiego, wezmą udział Anna Dymna i Andrzej Seweryn. Wstęp jest wolny.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W każdą niedzielę o godzinie 12. w krakowskim Teatrze Słowackiego znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Podczas pierwszego krakowskiego spotkania w 2002 r. również prezentowano wiersze ks. Twardowskiego.

Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Często okazuje się, że miłośników poezji jest wielu i teatralne foyer jest za małe, by pomieścić wszystkich słuchaczy. Są wśród nich stali bywalcy.

Do tej pory w Krakowie odbyło się ponad 300 takich spotkań. Salony Poezji powstały również w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu, Lublinie, Czechowicach-Dziedzicach, Gliwicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Andrychowie, Świdnicy, a także za granicą: w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu.

Warszawski Salon Poezji zaprasza również o godzinie 12. (PAP)

agz/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :