Rybnik przygotowuje się na koncert Bryana Adamsa

Rybnik przygotowuje się na koncert Bryana Adamsa

„Bryan Adams przyleci do Katowic z Berlina, skąd uda się wraz ze swoim managmentem na Stadion Miejski w Rybniku, gdzie odbędzie się koncert. Spodziewamy się około 15 tysięcznej publiczności” – poinformował PAP Jarosław Galewski, rzecznik prasowy Prestige MJM, agencji organizującej koncert gwiazdora.

Koncert gwiazdy takiego formatu, to duże przedsięwzięcie logistyczne nie tylko dla organizatora występu, ale i miasta. Jak zapewnia Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa komendy miejskiej policji w Rybniku, służby porządkowe są przygotowane na zwiększony ruch samochodowy w dniu koncertu.

„Skupimy się przede wszystkim na tym, aby pomagać wszystkim osobom przyjezdnym, bo spodziewamy się wielu gości spoza Rybnika, którzy nie znają dokładnie naszego miasta. W związku z tym policjanci ruchu drogowego będą na drogach dojazdowych do Rybnika oraz na wszystkich skrzyżowaniach, skąd pokierują przyjezdnych na parkingi” – mówi Aleksandra Nowara.

Policja apeluje, aby osoby jadące na koncert własnym samochodem włożyły za przednią szybę białą kartkę. Służby będą ich kierować na specjalne parkingi znajdujące się na obrzeżach miasta. Stamtąd specjalne autobusy będą przewozić fanów Bryana Adamsa na Stadion Miejski.

Bramy stadionu będą otwarte od godziny 18:30, artysta rozpocznie swój występ około godziny 21:00. Jako support na rybnickiej scenie pojawi się Kasia Kowalska.

Kanadyjczyk po raz ostatni wystąpił w Polsce 11 lat temu.

Bryan Adams to jeden z najpopularniejszych wykonawców ostatniego ćwierćwiecza. Do tej pory sprzedał ponad 65 milionów płyt na całym świecie.

Bez utworów kanadyjskiego piosenkarza ciężko wyobrazić sobie wiele hitów kinowych ostatnich lat. Singiel „Everything I do I do it for you”, za który Adams zdobył nagrodę Grammy, jest najbardziej znanym filmowym hitem Adamsa. Piosenka wykorzystana w filmie „Robin Hood: Książę Złodziei” była w 1991 i 1992 roku numerem jeden na listach przebojów aż w 20 krajach.

Muzyk ma na swoim koncie piętnaście nominacji do nagrody Grammy, trzy nominacje do Oscara i pięć do Złotych Globów. Na rybnickiej scenie Adams ma wykonać swoje największe przeboje, a poza hitem „Everything I do I do it for you”, należą do nich takie utwory, jak „Please Forgive Me”, „Have You Really Loved a Woman?”, „Run To You” i „All For Love”.(PAP)

azu/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :