Rusza konkurs na najlepsze i najpiękniejsze polskie aktorki

Rusza konkurs na najlepsze i najpiękniejsze polskie aktorki

06.07. Warsaw (PAP) – Od wtorku na stronie internetowej Filmwebu widzowie będą głosować na pięć najznakomitszych aktorek polskiej sceny filmowej. Zdjęcia wybranych gwiazd, sfotografowanych przez wybitnych polskich fotografików, ukażą się w wydanym z okazji konkursu albumie.

Głosujący będą mogli wybierać spośród najbardziej uznanych polskich artystek, których lista ukaże się we wtorek, 6 lipca, na stronie internetowej Filmwebu. Głosowanie internautów wyłoni pięć najbardziej utalentowanych i najpiękniejszych, ich zdaniem, aktorek polskiej sceny filmowej. Kinomani w wyborze mogą kierować się własnymi sympatiami i subiektywną oceną.

Natomiast aż pięćdziesiąt aktorek wybierze jury złożone ze znawców i twórców polskiego kina, m.in. reżyserów, scenarzystów, aktorów i operatorów. W tym gronie znajdą się: Bogusław Linda, Borys Lankosz, Sławomir Idziak, Michał Kwieciński i Janusz Głowacki oraz dr Rafał Marszałek. To oni zdecydują o tym, które z polskich gwiazd będą mogły liczyć na laur najlepszej aktorki. Członkowie jury wezmą pod uwagę główne role, w jakich obsadzano aktorki, liczbę przyznanych im nagród, popularność oraz urodę.

Dawne i współczesne zdjęcia 55 aktorek, wybranych i przez widzów, i przez jury, znajdą się w specjalnym albumie. Autorami zdjęć artystek są najwybitniejsi polscy fotograficy, m.in.: Edward Hartwig, Zofia Nasierowska, Renata Pajchel, Krzysztof Gierałtowki, Piotr Bujnowicz, Wojciech Plewiński i Tadeusz Rolke. Album zostanie wydany staraniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wydawnictwa Rosner i Wspólnicy.

Głosowanie na stronie internetowej Filmwebu potrwa do 20 lipca. (PAP)

mce/ abe/ gma/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :