Rozpoczyna się Ostróda ReggaeFestiwal 2011

Rozpoczyna się Ostróda ReggaeFestiwal 2011

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 11 sierpnia o godz.16.00 konkursem młodych polskich zespołów reggae. Jego zwycięzcy będą szansę dać w piątek koncert przed festiwalową publicznością.

W piątek, 12 sierpnia wystąpią, m.in. Vavamuffin, Natural Mystic, Vibronics oraz Jah Free. Jak zapowiadają organizatorzy, tego dnia dużym wydarzeniem będzie koncert brytyjskiej formacji Izrael meets Mad Professor in dub – pierwszego w historii dubowego spotkania na żywo wielkiego muzycznego producenta z pionierami polskiej sceny.

Kolejny dzień Ostróda Reggae Festiwal to kolejne gwiazdy – polscy Konopians, jamajski Mr Vegas, czy brytyjski The Wisdom Band zabiorą publikę w podróż po egzotycznych dźwiękach reggae.

W ostatnim dniu festiwalu w Ostródzie wystąpi Stephen Marley, drugi syn legendarnego Boba Marleya – ojca muzyki reggae. Marley jest siedmiokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, wokalistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Ponadto w niedzielę zagrają również Kamil Bednarek i Starguard Muffin, Dubtonic Kru, Cała Góra Barwników, Herbalize It i wielu innych.

Ostróda Reggae Festiwal jest kontynuacją organizowanego już w latach 80. przeglądu Ost-rock. W obecnej formie festiwal odbywa się od 2001 roku. Podczas dziesięciu edycji festiwalu na trzech scenach gościło ponad 400 wykonawców, w tym około 140 przedstawicieli z zagranicy. Ich koncerty co roku oglądało ponad 10 tys. osób.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :