Prince wystąpi na Heineken Open’er Festival w Gdyni

Prince wystąpi na Heineken Open’er Festival w Gdyni

Aleksandra Krakowska z Agencji Alter Art powiedziała w czwartek PAP, że będzie to pierwszy występ Prince’a w Polsce. Wokalista wystąpi podczas jubileuszowej edycji festiwalu.

„2 lipca 2011 minie dokładnie 10 lat od pierwszego koncertu Open’era. Bardzo staraliśmy się, aby ten wieczór był naprawdę wyjątkowy, aby był muzyczną ucztą” – napisał na stronie festiwalu Mikołaj Ziółkowski z Agencji Alter Art.

W komunikacie organizatora Heineken Open’er Festival w Gdyni czytamy, że koncerty wybitnego artysty, muzyka, kompozytora i producenta określane są „najlepszymi show na świecie”, a „muzyczny świat nie ma podobnych mu wykonawców”.

Prince zadebiutował w 1978 r. Jest przedstawicielem stylów: soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Jest zaliczany do największych ekscentryków rockowych. Uważany jest za jedną z najpracowitszych osób we współczesnym przemyśle rozrywkowym: w swojej karierze wydał ponad 40 płyt. Jest autorem m.in. muzyki do filmów: „Purple Rain” (1984) i „Batman” (1989).

Był także prekursorem udostępniania swojej muzyki w internecie, za co otrzymał prestiżową Webby Award. Oprócz tej statuetki otrzymał także siedem nagród Grammy i Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu „Purple Rain”, której sprzedano 20 mln egzemplarzy.

Podczas tegorocznego festiwalu Heineken Open’er Festival w Gdyni ma wystąpić prawie 50 zespołów i wykonawców. Jubileuszowa, dziesiąta edycja tej muzycznej imprezy, odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 3 lipca.

Spośród polskich artystów wystąpią m.in.: Brodka, Pogodno, Vavamuffin, R.U.T.A., Baaba Kulka, Wojtek Mazolewski Quintet, Tides From Nebula, Małe Instrumenty, Karolina Cicha i Niechęć.

W pierwszym dniu festiwalu, 30 czerwca wystąpią m.in.: Coldplay, Caribou, Fat Freddy’s Drop, Paolo Nutini, Simian Mobile Disco (live), Two Door Cinema Club i The National.

Podczas drugiego dnia festiwalu wystąpią m.in.: Abraham Inc. Crystal Fighters, Cut Copy, Foals, Pulp, Youssou N’Dour.

W trzecim dniu festiwalu Open’er zagrają: Big Boi, Chapel Club, Kate Nash, Primus i The Asteroids Galaxy Tour.

3 lipca na zakończenie gdyńskiego festiwalu wystąpią m.in.: Chromeo, Deadmau5, Hurts, James Blake, M.I.A., The Strokes, The Wombats oraz These New Puritans.

Pierwsza edycja festiwalu Open’er miała miejsce w Warszawie w 2002 r. Rok później festiwalowe granie przeniosło się do Gdyni na Skwer Kościuszki. W 2006 r. festiwal ponownie zmienił lokalizację na lotnisko w Gdyni Babich Dołach, gdzie odbywa się do dziś. Na początku 2011 r. podczas ceremonii rozdania nagród European Festival Awards w Groningen gdyńska impreza po raz drugi zdobyła nagrodę w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival).(PAP)

bls/ mlu/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :