Prace Dylana na wystawie w Danii

Prace Dylana na wystawie w Danii

16.09. Kopenhaga (PAP) – Bob Dylan to nie tylko wokalista i autor tekstów. To także płodny malarz. Jego prace będzie można oglądać w przyszłym roku w Narodowym Muzeum Sztuki w Danii.

Prawie 100 dzieł tego słynnego muzyka zostanie wystawionych w 2010 roku w Kopenhadze. Podczas tej ekspozycji swoją premierę będzie miało 30 wielkoformatowych obrazów namalowanych farbami akrylowymi, ale pokazane zostaną też prace wcześniej prezentowane w innych miejscach w Europie.

Kilka prac Dylana odzwierciedla jego podziw dla modernistów, m.in francuskiego malarza Henriego Matisse’a – powiedział kurator wystawy Kasper Monrad.

Dylan po raz pierwszy wystawił swoje prace w 2007 roku w muzuem Kunstsammlungen Chemnitz w małym niemieckim mieście Chemnitz, a w ubiegłym roku można było je podziwiać w jednej z londyńskich galerii.

Dylan powiedział ostatnio brytyjskiemu magazynowi „Mojo”, że od zawsze rysował i malował, ale „aż do niedawna nikt się tym nie interesował”. Jak mówi, szkicuje to, co go interesuje, a następnie maluje.

Dylan sam stworzył okładkę swojego albumu „Self Portrait” z 1970 roku. Swoje obrazy zawarł również w książkach „Writings and Drawings” i „Lyrics 1962-1985”. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :