Poznań/ 40 tys. widzów koncertu Radiohead

Poznań/ 40 tys. widzów koncertu Radiohead

26.08. Poznań (PAP) – 40 tys. widzów zgromadził wtorkowy koncert rockowo-alternatywnej brytyjskiej grupy Radiohead na poznańskiej Cytadeli. Muzycy zagrali m.in. swój najnowszy utwór „These Are My Twisted Words”, który znajdzie się na najnowszej płycie zespołu. Koncert trwał ponad dwie godziny.

„Poznański koncert był częścią trasy promującej album +In Rainbows+ z 2007 roku Muzycy, w jednym z wywiadów, ujawnili niedawno, że są już w trakcie prac nad kolejną płytą i właśnie utwór +These Are My Twisted Words+ usłyszelismy w Poznaniu” – powiedziała PAP rzecznik festiwalu Anna Nowaczyk.

Radiohead został założony w 1986 roku w Abingdon w Oxfordshire w Anglii przez Thoma Yorke’a, Eda O’Briena, Phila Selway’a oraz braci Colina i Jonny’ego Greenwoodów. Pierwsza nazwa zespołu brzmiała On A Friday – członkowie wybrali taką nazwę, ponieważ czas, aby spotykać się i razem grać, mieli tylko w piątki. Dopiero po kilku latach zespół zaczął występować pod nazwą Radiohead.

Swój pierwszy występ dali pod koniec 1986 roku w klubie Jericho Tavern w Oxfordzie. Zespół nagrał siedem płyt studyjnych z najnowszym albumem „In Rainbows”. Brytyjska grupa sprzedała do tej pory około 30 milionów płyt na całym świecie. W Polsce wystąpi po raz drugi – pierwszy raz zagrała w 1994 roku na festiwalu w Sopocie. Muzycy Radiohead trzykrotnie odbierali statuetkę Grammy. Grupa jest ikoną muzyki alternatywnej; cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy.

Brytyjska grupa słynie z dbałości o środowisko naturalne. Podczas koncertu międzynarodowa sieć pozarządowych organizacji ekologicznych Friends of the Earth (FoE) prowadziła akcję „Zmieniaj siebie, a nie klimat!”. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :