Powstanie serial na podstawiefilmu Almodovara

Powstanie serial na podstawiefilmu Almodovara

24.4.Los Angeles (PAP/Reuters) – Zdobywca Oscara, hiszpański reżyser Pedro Almodovar pokaże w telewizji serial na podstawie swojego międzynarodowego hitu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” z 1988 roku.

Scenariusz godzinnego pilota anglojęzycznego serialu dla Fox TV Studios napisze Mimi Schmir. Almodovar i Schmir są producentami projektu.

Film, w którym wystąpili Carmen Maura i Antonio Banderas, był inspirowany komediami z lat 50. Opowiada o dwóch dniach z życia aktorki, która porzucona przez kochanka, wikła się w szereg komicznych sytuacji, starając się go odszukać.

Schmir ma na swoim koncie m.in. wyprodukowanie serialu „Chirurdzy”, a poza tym pisze powieść o kobietach w średnim wieku na podstawie swojego bloga „Hot Flashes”.Serial ma być „dramatem o grupie kobiet z przedmieścia, które znają się od lat, są w średnim wieku i zastanawiają się nad drugą połową swojego życia”. Twórcy zapowiadają, że w serialu zagości odpowiednia dawka humoru.

Almodovar dostał Oscara za scenariusz do „Porozmawiaj z nią”. Kolejny jego film „Broken Embraces” będzie miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :