Portrety Rankina

Portrety Rankina

21.06. Warszawa (PAP) – Kultowy, brytyjskiego fotograf Rankin zakończył pracę nad nową książką, która towarzyszy wystawie portretów najbardziej znanych twarzy naszego pokolenia.

"Portrety zawsze był centralny aspekt mojej pracy" – powiedział Rankin. "Uwielbiam kontakt z ludźmi, pracę z nimi, która w efekcie przynosi nie tylko wspaniałe zdjęcia, ale takie, które oddają również ich charakter” dodaje fotograf.Wśród twarzy, jakie Rankin uznał za najbardziej charakterystyczne znajdują się zdjęcia Królowej Elżbiety II , modelki Cindy Crawford i Kate Moss, byłego premiera Gordona Browna i Tony Blaira. Wschodzące gwiazdy Hollywood – Emma Watson i Carey Mulligan prezentują się obok sław kina Kate Winslet, Helen Mirren. Nie zabrakło gwiazd estrady – grupy U2 i Madonny – wszystkie uchwycone w charakterystycznym, kameralnym stylu Rankina.

"Za każdym razem, kiedy Rankin robi zdjęcie wie, czego chce" – powiedziała Kate Moss. "Naprawdę nie ma szans na to, aby w jego obecności stać się kimś innym, niż tylko sobą, nawet jeśli bardzo próbujesz. Możesz mu zaufać, ja mu ufam" – zapewnia gwiazda.

Wystawa prac Rankina w Annroy Gallery potrwa do 18 lipca. Z kolei książka "Portraits" jest już do nabycia w Wielkiej Brytanii. (PAP Life)

mdn/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :