Polański kończy pracę nad filmem „The Ghost”

Polański kończy pracę nad filmem „The Ghost”

20.12. Genewa (PAP) – Przyjaciel Romana Polańskiego, francuski filozof Bernard-Henri Levy, powiedział szwajcarskiej gazecie „Le Matin Dimanche”, że przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii reżyser kończy montaż swego najnowszego filmu „The Ghost”.

Polański znajduje się pod nadzorem elektronicznym w swym domu w szwajcarskim kurorcie Gstaad. Jest z nim rodzina. Levy, który odwiedził Polańskiego przed kilkunastoma dniami, powiedział „Le Matin Dimanche”, że jego przyjaciel jest „bombardowany” telefonami z wyrazami poparcia.

Reżyser pracuje i z ufnością patrzy w przyszłość, jest „jak skała”, nawet jeśli jego rodzina martwi się amerykańskim wnioskiem o ekstradycję – podkreślił Levy.

Polański został zatrzymany w Zurychu na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku. Wymiar sprawiedliwości USA zarzuca mu, że w roku 1977 uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. Przed zakończeniem rozpoczętego wtedy postępowania karnego zbiegł do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt.(PAP)

az/ kar/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :