Brittany Murphy nie żyje

Brittany Murphy nie żyje

21.12. Los Angeles (PAP) – W wieku 32 lat zmarła niespodziewanie w niedzielę aktorka Brittany Murphy. Przyczyną zgonu był atak serca. Aktorkę, znaną z takich filmów jak “8 mila” czy “Miłość i inne nieszczęścia” znaleziono w domu w Los Angeles.

O godzinie 8 rano w niedzielę pogotowie wezwał mąż aktorki, scenarzysta Simon Monjack. Placówka Cedars-Sinai Medical Center potwierdziła, że zgon nastąpił przed przybyciem na miejsce pogotowia.

Murphy stała się rozpoznawalna, dzięki filmowi “Clueless”, w którym wystąpiła u boku Alicii Silverstone. Ostatnia ważna rola Murphy to występ w “Sin City” w 2005 roku. W międzyczasie sporo udzielała się również w telewizji, a także podstawiała głos w kreskówkach takich jak “King Of The Hill” czy “Futurama”. Na wiosnę 2006 roku z Paulem Oakenfoldem nagrała singel “Faster Kill Pussycat”, który stał się klubowym hitem i rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem.

Aktor Ashton Kutcher, który grał u boku Brittany w “Nowożeńcach” napisał w niedzielę na Twitterze -“dzisiaj świat stracił mały promyk słońca. Moje najgłębsze kondolencje kieruje do rodziny Brittany, jej męża i niesamowitej matki Sharon”. (PAP Life)

jmy/ zig/