Pamiątki po Johnie Wayne sprzedane na aukcji

Pamiątki po Johnie Wayne sprzedane na aukcji

Podczas dwudniowej aukcji w Los Angeles, która zakończyła się w piątek wystawiono również opaskę na oko, którą aktor nosił w filmie „Prawdziwe męstwo” z 1966 roku. Opaska została wylicytowana za kwotę 47.800 dolarów.

„Wszyscy byli zaskoczeni kwotą, jaką osiągną beret, który Wayne nosił w filmie +Zielone berety+” – przyznał Greg Rohan, prezes domu aukcyjnego Heritage Auctions, w którym odbyła się aukcja pamiątek po aktorze.

W sumie podczas dwudniowej aukcji, podczas której wystawiono ponad 700 pamiątek po legendzie kina, zgromadzono ponad pięć milionów dolarów. Część z dochodów zostanie przeznaczona na rzecz fundacji John Wayne Cancer Foundation.

„Aukcja została zorganizowana dla fanów mojego ojca” – powiedział Ethan Wayne, syn legendarnego aktora i prezes John Wayne Enterprises, który był współorganizatorem aukcji. „Kochał swoich fanów prawie tak samo jak kochał swoja rodzinę. Teraz jego fani będą mieli drobiazg, pamiątkę po swoim idolu” – dodał.

John Wayne – aktor, reżyser i producent filmowy, zdobył popularność głównie dzięki rolom w westernach, jedna z największych legend Hollywood. Symbol amerykańskiego indywidualizmu i patriotyzmu. Zagrał w ponad 150 filmach. Zmarł w 1979 roku na raka żołądka. (PAP Life)

mdn/ dki/

(Reuters)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :