Owsiak o Przystanku Woodstock: teraz liczymy tylko na pogodę

Owsiak o Przystanku Woodstock: teraz liczymy tylko na pogodę

„Teraz liczmy już tylko na pogodę” – zapowiada Jurek Owsiak.

Podczas trzydniowej imprezy na dwóch scenach: dużej i folkowej zagra kilkudziesięciu wykonawców, w tym główna gwiazda festiwalu – zespół The Prodigy, który wystąpi na koniec imprezy, 6 sierpnia.

Na festiwalu zagrają również muzycy „Republiki” i Kasia Kowalska, którzy w 30 rocznicę powstania zespołu i 10 rocznicę śmierci jego lidera, Grzegorza Ciechowskiego, przypomną woodstockowej publiczności piosenki grupy. Koncert „Projekt Republika” odbędzie się 5 sierpnia, drugiego dnia festiwalu.

Przystanek Woodstock to jednak nie tylko muzyka. Podczas trzech dni imprezy w Kostrzynie w festiwalowym miasteczku odbędą się również woodstockowe „Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną”, które, jak zapowiada Jurek Owsiak, wprowadzą sportową atmosferę i ducha fair play do festiwalowego miasteczka.

„Jedną z atrakcji przy projekcie +Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej+ na Woodstock będzie Puchar Mistrzostw Europy. Przyjedzie on do nas tylko na kilkanaście godzin. 5 sierpnia od 8 rano do 20 będzie można go oglądać w specjalnym namiocie na terenie Przystanku Woodstock” – powiedział PAP Jurek Owsiak, twórca i organizator Przystanku Woodstock.

Nowością na festiwalu będzie również instalacja elementów ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, która powstanie na terenie miasteczka na okres festiwalu.

„Dyrektor muzeum, pan Jan Ołdakowski odwiedzi festiwal. Jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie biorąc pod uwagę, że przyjeżdża do nas ogromna liczba młodych Niemców” – komentuje dla PAP Owsiak.

Ponadto, tradycją stało się już, że Przystanek Woodstock to nie tylko miejsce gdzie można posłuchać muzyki na żywo, ale również spotkać się z autorytetami z różnych dziedzin życia. Wśród tegorocznych gości Akademii Sztuk Przepięknych będą m.in. prezes NBP Marek Belka i Titus z Acid Drinkers. Poza tym przez wszystkie trzy dni imprezy, odbywać się będą warsztaty artystyczne, a uczestnicy festiwalu będą mieli szansę zaangażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

„Teraz liczmy tylko na pogodę i przypominam jeszcze raz wszystkim najprostsze zasady: stop przemocy, stop narkotykom. Nawet nie próbujcie z czymkolwiek tam wjeżdżać, bo to się skończy na policji” – apeluje Jurek Owsiak i zapewnia, że organizatorzy są w pełni przygotowani do tegorocznego festiwalu.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób dziękuje polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.(PAP)

azu/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :