Opole/ Skaldowie i Alibabki wAlei Gwiazd Polskiej Piosenki

Opole/ Skaldowie i Alibabki wAlei Gwiazd Polskiej Piosenki

12.6.Opole (PAP) – Skaldowie i Alibabki odsłonili w piątek swoje gwiazdy z brązu wmurowane w bruk opolskiego Rynku. Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki wzbogaciła się w ten sposób o pamiątki numer 20 i 21.

Uroczystość na opolskim Rynku stała pod znakiem zapytania – chwilę wcześniej nad Opolem rozpadał się deszcz, jednak gdy artyści pojawili się w Alei Gwiazd, zaświeciło słońce. „Dziś jest bardzo kapryśna pogoda, ale na ten moment zaświeciło słońce. Wiadomo – gwiazdy wymagają tego, żeby niebo było błękitne, bo wtedy pięknie świecą. A jak są chmury, to gwiazd po prostu nie widać” – żartował po odsłonięciu gwiazdy z brązu Jacek Zieliński ze Skaldów.

Na uroczystości był również minister kultury, Bogdan Zdrojewski, który chwilę wcześniej podpisał z prezydentem miasta umowę na dofinansowanie remontu i rozbudowy opolskiego amfiteatru. „Chcę podziękować całemu zespołowi, pogratulować za ten fantastyczny wkład w polską muzykę. Cieszę się, że są państwo w Opolu i w dobrej formie. Chcemy więcej – tej melodyki, poezji i świetnej dykcji, tego wszystkiego, co tak budowało polską muzykę” – powiedział Zdrojewski.

Gwiazda w bruku Rynku to nie jedyne wyróżnienie, jakie spotkało Skaldów w tym roku w Opolu. Zespół został także uhonorowany Grand Prix za całokształt działalności artystycznej. Po Skaldach swoją gwiazdę odsłonił inny zespół, bez którego trudno sobie wyobrazić historię polskiej muzyki – Alibabki.

Podczas uroczystości chór akademicki opolskiej politechniki odśpiewał specjalnie zaaranżowaną wiązankę piosenek zespołu. Przy „Kapitańskim Tangu” Alibabki porwały do tańca ministra Zdrojewskiego i prezydenta Opola, Ryszarda Zembaczyńskiego.

„To dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj byłyśmy kilkanaście razy, tutaj przeżywałyśmy wspaniałe chwile. Dziękujemy, że jesteście z nami, dziękujemy za takie wyróżnienie. Nie wiem, czy rzeczywiście jesteśmy gwiazdami, ale na pewno uwielbiamy śpiewać. Jesteśmy szczęśliwe” – mówiła jedna z Alibabek.

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki jest usytuowana na opolskim Rynku. Liczy 21 gwiazd z brązu. Wśród dotychczas uhonorowanych są m.in. Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Grzegorz Ciechowski i Edyta Górniak, a także zespoły Lady Pank, Universe, TSA i Myslovitz. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :