Maleńczuk zwycięzcą Premier festiwalu opolskiego

Maleńczuk zwycięzcą Premier festiwalu opolskiego

13.06. Opole (PAP) – Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing wygrali konkurs Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Opole 2009”. Drugie miejsce zajęła Ania Wyszkoni, trzecie zespół Pectus.

Maleńczuk z piosenką „Niewiele mogę Ci dać (na próżno wypłakujesz oczy)” zyskał największe uznanie publiczności, która decydowała o tym kto wyjedzie z Opola z nagrodą im. Karola Musioła. „Przyjechałem tutaj nie po to żeby wygrać, tylko pokazać nowy projekt ze zdolnymi muzykami, z którymi się świetnie pracuje. Cieszę się radością swoich dzieci, bo dla nich to jest ważne. Tam – w domu – na pewno jest wielki wrzask” – powiedział laureat po ogłoszeniu wyników Premier.

„Wprawdzie to wszystko powinno mi się przydarzyć jak miałem 25 lat – a nie teraz, ale jestem taki zapóźniony w rozwoju, że lepiej późno niż wcale” – dodał Maleńczuk.

Drugie miejsce w konkursie Premier zajęła Ania Wyszkoni, która zaśpiewała piosenkę „Czy ten pan i pani” Artystka po ogłoszeniu wyników nie kryła radości. „Jestem tak oszołomiona i szczęśliwa. Dziękuje tym wszystkim, którzy na mnie głosowali. Ten występ był podwójnie ważny, bo po raz pierwszy pojawiłam się bez zespołu +Łzy+. Opole jest dla mnie miejscem szczególnym, od dziecka chciałam występować na tej scenie, a dzisiaj jeszcze taki sukces” – powiedziała dziennikarzom po odebraniu nagrody.

Wyszkoni wystąpi na festiwalu jeszcze raz – w niedzielę, kiedy razem ze swoim zespołem, zaśpiewa z Jerzym Połomskim piosenkę „Nie zapomnisz nigdy”. „To będzie występ już ze +Łzami+. Bardzo się cieszę, że zagramy razem z panem Jerzym Połomskim. Uspokoimy tym naszych fanów, że +Łzy+ mają się dobrze, a jesienią będziemy pracować nad nowa płytą” – zapowiedziała wokalistka.

Po Premierach w amfiteatrze zaśpiewali debiutanci. Wyniki konkursu o nagrodę im. Anny Jantar zostaną ogłoszone w sobotę po południu.

Wcześniej – na rozpoczęcie 46. festiwalu opolskiego – na scenie wystąpiło „Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne”. Znani aktorzy utworzyli na potrzeby tego koncertu zespół, w którym zagrali Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Piotr Szwedes, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski i Dariusz Kordek.

Jako soliści w koncercie wystąpili Bartosz Opania, i Maciej Zakościelny, który wykonał wiązankę przebojów grupy Fee, oraz boysband „Ich Trzech”, zwany także „Szyc Shock Boys”. Panowie Borys Szyc, Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak ozdobieni tatuażami i innymi „punkowo-rockowymi” akcesoriami zaśpiewali „Baśkę” Wilków i „Prywatkę” Oddziału Zamkniętego. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :