Open’er Festival – Coldplay zawładnął polskim wybrzeżem

Open’er Festival – Coldplay zawładnął polskim wybrzeżem

Coldplay wyszedł na Scenę Główną festiwalu jako przedostatni wykonawcy w dniu otwierającym tegorocznego Open’era. Chris Martin z zespołem pojawili się przed wielotysięczną publicznością o godzinie 22 i zagrali tak, że w czwartek w nocy na lotnisku Gdynia Kosakowo zrobiło się naprawdę gorąco. Brytyjczycy wykonali swe największe przeboje z dwóch ostatnich płyt oraz przedstawili nowy kawałek.

„Mam przed wami nową piosenkę i jeszcze ją pokochacie” – zapowiedział lider zespołu, Chris Martin wykonując nowy utwór.

I tak się stało. Coldplay zmagnetyzował swoją muzyką publiczność Open’era. Zabawa wydała się nie mieć końca, zespół bisował raz, ale bardzo hojnie bo aż trzema piosenkami.

„Coldplay mają taki naturalny kontakt z publiką, Chris Martin nie musi drzeć się do tłumu, żeby złapać więź z fanami. Ich muzyka jest idealna na koncerty, wszystko w niej jest takie porywającę. To był genialny występ” – powiedziała PAP Life Ita, studentka z Warszawy, która nie kryła zachwytu po koncercie Brytyjczyków.

Być może tegoroczny występ Coldplay nie będzie ich ostatnią wizytą w naszym kraju. Muzycy najwyraźniej dobrze się u nas poczuli.

„Jesteśmy pierwszy raz w Polsce i musimy pogadać o tym z menedżerami, bo coś jest nie tak” – powiedział Chris Martin, do bawiącego się tłumu.

W czwartek, poza Coldplay, na Open’erze wystąpili m.in. Pustki, Enej i Mentalcut. Imprezę na scenie głównej zamknął duet Simian Mobile Disco.

Open’er Festival potrwa do niedzieli 3 lipca, a przez cztery dni festiwalu na siedmiu scenach zagra kilkadziesiąt wykonawców polskich i zagranicznych. W sobotę występ największej gwiazdy tegorocznej imprezy – Prince’a.(PAP Life)

azu/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :