Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2010

Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2010

01.02. Warszawa (PAP) – "Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2010 w kategorii najlepszy polski film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek w Warszawie.

Przy tworzeniu tej listy, wzięto pod uwagę filmy – oraz ich twórców i obsadę – które w minionym, 2009 roku, były prezentowane co najmniej przez tydzień na otwartych płatnych pokazach.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane przez członków Polskiej Akademii Filmowej.

W kategorii najlepszy reżyser do Orła 2010 nominowani zostali: Borys Lankosz – za "Rewers", Wojciech Smarzowski – za "Dom zły" i Xawery Żuławski – za "Wojnę polsko-ruską".

W kategorii najlepsza główna rola kobieca nominacje do Orła 2010 otrzymały: Kinga Preis – za rolę w "Domu złym", Agata Buzek – za rolę w "Rewersie" oraz Krystyna Janda – za rolę w "Tataraku" Andrzeja Wajdy.

W kategorii najlepsza główna rola męska nominacje przyznano: Marianowi Dziędzielowi – za rolę w "Domu złym", Marcinowi Dorocińskiemu – za rolę w "Rewersie" i Borysowi Szycowi – za rolę w "Wojnie polsko-ruskiej".

Laureaci Orłów 2010, wyłonieni spośród nominowanych, zostaną ogłoszeni 1 marca podczas gali w Warszawie.(PAP)

jp/ hes/ mag/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :