Nowa płyta Leonarda Cohena

Nowa płyta Leonarda Cohena

Z zestawu 10 utworów znany jest już jeden – „Show Me The Place”, który artysta udostępnił na swojej stronie internetowej, a we wtorek wieczorem do stacji radiowych na całym świecie trafi pierwszy oficjalny singiel – „Darkness”.

Cały album jest bardzo zróżnicowany a przebojowością przypomina najlepsze momenty „Ten New Songs” – słynnego albumu Cohena, który w 2001 roku przyniósł mu grany do dzisiaj przebój „In My Secret Life”.Wszystkie utwory na najnowszej płycie poruszają dylematy ludzkiej egzystencji – podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby.

Jeden z najbardziej uduchowionych albumów w karierze artysty, „Old Ideas” skłania do przemyśleń i wzywa do przyzwoitości w życiu codziennym, ale puszcza też oko do słuchacza, czasem pozwala sobie na stonowany żart.

Prace nad „Old Ideas” ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory – „Darkness” i „Lullaby” nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce.

Wskazówek, czego spodziewać się po nowej płycie, Cohen udzielił już w październiku tego roku, odbierając prestiżową hiszpańską Nagrodę Księcia Asturii w dziedzinie literatury.

„Z wiekiem dopiero zaczynałem rozumieć instrukcje, jakie odgórnie dostał mój głos. A brzmiały one: nie lamentuj od niechcenia. Jeżeli chcesz się wyżalić światu w związku z nieuchronną porażką, jaka czeka nas wszystkich, czyń to z godnością i klasą” – powiedział odbierając nagrodę.

Album wyprodukowali Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders i Dino Soldo, a w piosenkach oprócz Cohena, usłyszeć można m.in. Sharon Robinson i The Webb Sisters. Projekt okładki i rysunki w książeczce do płyty są dziełem samego Cohena.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :