Nastoletni syn Romana Polańskiego zagrał w najnowszym filmie swego ojca

Nastoletni syn Romana Polańskiego zagrał w najnowszym filmie swego ojca

„Rzeź” to ekranizacja bestsellera Yasminy Rezy „Bóg Mordu”. Dla 13-letniego Elvisa to trzeci występ na dużym ekranie, a zarazem druga rola w filmie ojca. Przed „Rzezią” zagrał w obsypanym deszczem nagród, oscarowym „Motylu i skafandrze”, a uważni widzowie mogą go pamiętać także z epizodu w „Oliverze Twiście”.

W nowej komedii Romana Polańskiego, Elvis wcielił się w nadpobudliwego nastolatka Zachary’ego, sprawcę zajść, które staną się zaczynem dla iskrzącego humorem aktorskiego spektaklu. Główne role zagrali w Christopher Waltz, John C. Reilly, Kate Winslet i Jodie Foster. Obu paniom kreacje w „Rzezi” przyniosły nominacje do Złotego Globu dla najlepszych aktorek w komedii i musicalu.

Roman Polański zebrał na planie „Rzezi” nie tylko grono hollywoodzkich gwiazd, ale także najwybitniejszych twórców współczesnego kina. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, nagrodzony Cezarem oraz Europejską Nagrodą Filmową, nominowany do Oscara i BAFTA za „Pianistę”. Muzykę do filmu skomponował wielokrotnie nominowany do Oscara (ostatnio za „Jak zostać królem”) Alexandre Desplat, scenografię zaprojektował laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za „Ojca chrzestnego II” Dean Tavoularis, a za montaż „Rzezi” odpowiada trzykrotny zdobywca Cezara, Herve de Luze.

„Rzeź” – francusko-hiszpańsko-niemiecko-polska produkcja, jest pierwszą od wielu lat komedią Romana Polańskiego. W polskich kinach już 20 stycznia.(PAP Life)

dog/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :