Największa wystawa filmowych kostiumów w Muzeum Wiktorii i Alberta

Największa wystawa filmowych kostiumów w Muzeum Wiktorii i Alberta

Na wystawie, która dla zwiedzających zostanie otwarta 20 października i potrwa do 27 stycznia 2013 roku, będzie można obaczyć ponad 100 najpiękniejszych znanych i kultowych filmowych kreacji. A także prześledzić jak powstawały najbardziej zapamiętane suknie złotej ery Hollywood i nie tylko.

„Ta wystawa to wynik mojej ogromnej pasji dla hollywoodzkich kreacji filmowych. Nigdy wcześniej, żadna wystawa nie zaprezentowała tak wielu porywających kostiumów filmowych i nie oddała należnej czci ich twórcom” – wyjaśnia kuratorka ekspozycji Deborah Nadoolman Landis.

Prezentacja będzie podzielona na trzy części, pierwsza wprowadza zwiedzających do świata projektantów. Odwiedzający muzeum Wiktorii i Alberta (V&A Museum) będą mogli zapoznać się jak projektanci urzeczywistniali szkice i pomysły twórców filmowych.

Druga część wystawy pokazuje związek i wieź łączącą kostiumografów z ekipą filmową. Trzecia cześć wystawy to już efekt ich wspólnej pracy, widoczny w ponad 100 najbardziej zapamiętanych kostiumach filmowych. (PAP Life)

mdn/ dki/

(Vogue)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :