Najbliższa rodzina i przyjaciele pożegnali Amy Winehouse

Najbliższa rodzina i przyjaciele pożegnali Amy Winehouse

27-letnią piosenkarkę, która zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i od alkoholu, znaleziono w sobotę martwą w jej mieszkaniu w Londynie.

Na pogrzebie, oprócz najbliższej rodziny, pojawili się m.in. członkowie zespołu wokalistki, producent muzyczny Mark Ronson i Kelly Osbourne, celebrytka i córka słynnego rockmana Ozzy’ego Osbourne’a.

Ojciec zmarłej, Mitch Winehouse, powiedział podczas ceremonii: „Dobranoc, mój aniołku, śpij dobrze. Mamusia i tatuś bardzo cię kochają”. Na koniec nabożeństwa zabrzmiał ulubiony utwór Winehouse „So Far Away” Carole King.

Rzecznik rodziny Chris Goodman powiedział, że ojciec Amy podczas ceremonii opowiedział kilka historii z jej dzieciństwa o tym, jak była silna. „Wiele razy podkreślał, że Amy jest teraz szczęśliwsza niż kiedykolwiek, mówił o jej chłopaku. Oddał hołd wielu osobom obecnym w jej życiu” – dodał.

Po nabożeństwie ciało zostało skremowane. Następnie rodzina rozpoczęła tradycyjny okres ścisłej, siedmiodniowej żałoby (tzw. sziwa – siedem).

Sekcja zwłok Winehouse nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną śmierci. Policja czeka na wyniki badań toksykologicznych, które będą znane za dwa do czterech tygodni. (PAP)

cyk/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :