Na Przystanku Woodstock ruszyła Akademia Sztuk Przepięknych

Na Przystanku Woodstock ruszyła Akademia Sztuk Przepięknych

30.07. Gorzów Wielkopolski (PAP) – W czwartek na 15. Przystanku Woodstock rozpoczęła działalność Akademia Sztuk Przepięknych. W jej ramach podczas festiwalu odbędą się warsztaty, pokazy artystyczne, spotkania z politykami i artystami. Będą także emitowane filmy.

Akademia pojawia się na Przystanku Woodstock po raz czwarty.

Zaproszenie do udziału w spotkaniach Akademii przyjęli: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Michael Lang, Janusz Kochanowski, Stanisław Tym, Bohdan Łazuka, Leszek Możdżer. W tym roku moderatorem, „rektorem ASP” jest dziennikarz prasowy i telewizyjny Piotr Najsztub.

W tym roku w programie Akademii pojawią się warsztaty gry na gitarze, ceramika artystyczna, warsztaty plastyczne, zajęcia z jogi. Odbędzie się specjalny pokaz operetki „Wesoła Wdówka”. Nie zabraknie atrakcji filmowych, które uczestnicy festiwalu zobaczą w „Kinie Letnim Przystanku Woodstock”. Nowością są również warsztaty zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Zaplanowano także spektakle teatralne, pokaz filmu „Historia Polskiego Rocka”, warsztaty gitarowe oraz Festiwal Filmowy Kino Niezależne „Filmowa Góra”.

Oficjalnie 15. Przystanek Woodstock rozpocznie się w piątek o godzinie 15 w Kostrzynie nad Odrą. Przez trzy dni na festiwalowej dużej scenie zaprezentuje się 30 zespołów. Tegoroczny festiwal jest połączony z obchodami 40. rocznicy amerykańskiego Woodstocku z 1969. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :