Na 70. urodziny cyfrowo opracowana kompilacja utworów JohnaLennona

Na 70. urodziny cyfrowo opracowana kompilacja utworów JohnaLennona

25.07. Londyn (PAP) – Osiem z klasycznych albumów solowych Johna Lennona zostały poddane obróbce cyfrowej na potrzeby obszernej kompilacji upamiętniającej 70-tą rocznicę urodzin muzycznej legendy – 9. października.

Kampania „Gimme Some Truth” pod patronatem Yoko Ono, rozpocznie się 4. października wydaniem ośmiu odświeżonych albumów studyjnych i kilku nowych zestawień utworów, które ukażą się na całym świecie.

„Double Fantasy” to płyta, która zdobyła w 1980 nagrodę GRAMMY jako Album Roku, a która zostanie zaprezentowana w zremiksowanej wersji 'Stripped Down’ wyprodukowanej przez Yoko Ono i Jacka Douglasa, współproducentów oryginalnych płyt Johna Lennona tworzonych z jego udziałem. Nowa wersja albumu zostanie wydana na 2 płytach CD oraz w wersji cyfrowej łączącej nową wersję z oryginalnym, przetworzonym cyfrowo wydaniem Lennona.

Pozostałe płyty w ramach kampanii, to miedzy innymi: kompilacja hitów w dwóch edycjach zatytułowana „Power To The People: The Hits” i zestaw 4 tematycznych płyt CD zatytułowany „Gimme Some Truth”.

„Mam nadzieję, że w tym szczególnym roku, w którym mój mąż i partner życiowy, John, skończyłby 70 lat, te odświeżone wersje, pomogą w dotarciu z jego niezwykłą muzyką do zupełnie nowej publiczności” – powiedziała Yoko Ono. (PAP LIfe)

zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :