Muzeum Michaela Jacksona powstanie w jego rodzinnym mieście

Muzeum Michaela Jacksona powstanie w jego rodzinnym mieście

02.06. Gary (PAP/AP) – Burmistrz miasta Gary w stanie Indiana – rodzinnego miasta Michaela Jacksona – zapowiedział w środę, że już w przyszłym roku ruszy tam budowa muzeum i centrum sztuki, poświęconych piosenkarzowi.

Cały projekt – Jackson Family Museum wraz z hotelem i Michael Jackson Performing Arts and Cultural Center and Theaters – ma kosztować około 300 milionów dolarów.

Burmistrz Rudi Clay powiedział na konferencji prasowej, że środki na budowę będą pochodzić od inwestorów i z darowizn. Wkładem miasta w to przedsięwzięcie, mające uczcić najsłynniejszego z byłych mieszkańców Gary, będzie ofiarowanie 120 ha ziemi pod budowę.

W konferencji prasowej w Gary uczestniczył ojciec Michaela – Joe Jackson. Powiedział, że osobiście dopilnuje realizacji projektu, upamiętniającego jego syna.

Michael Jackson po raz ostatni był w Gary w 2003 roku; rozmawiał wtedy o budowie muzeum i centrum sztuki, ale od tamtego czasu nic się w tej sprawie nie działo.

Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku, w trakcie przygotowań do serii koncertów. Jego lekarzowi, który przepisywał piosenkarzowi silne środki uspokajające i przeciwbólowe, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.(PAP)

az/ kar/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :