Muzeum Katyńskie zamknięte

Muzeum Katyńskie zamknięte

13.3.Warszawa (PAP) – Muzeum Katyńskie w Warszawie ma pozostać zamknięte przez najbliższy rok, do czasu otwarcia nowej siedziby, powiedział „Naszemu Dziennikowi” prof. Janusz Cisek, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego.

Rocznie muzeum odwiedzało kilkadziesiąt tysięcy

osób. Placówka została zamknięta kilka dni temu, w rezultacie decyzji nadzoru budowlanego. Przedstawiciele

Rodzin Katyńskich obawiają się, że muzeum może w ogóle nie zostać otwarte.

Rodziny Katyńskie, pisze „Nasz Dziennik” bardzo

krytycznie oceniają rolę MON w pielęgnowaniu tradycji o pomordowanych oficerach. – „Całkowity brak zainteresowania. To nie jest to samo wojsko”, mówi Witomiła Wołk-Jezierska z Rodzin Katyńskich, podając przykład, że na uroczystej rocznicowej mszy św. nie było szefa MON. – „Jaki jest szacunek obecnych wojskowych do tamtych – pyta córka zamordowanego w Katyniu. – A policja jest zawsze” – wskazuje. Ubolewa, że przedstawiciele państwa nie pomagają Rodzinom Katyńskim w rozliczeniu zbrodni katyńskiej. – „Więc po co komu muzeum, jak zbrodnia nie została rozliczona”, zauważa.

Muzeum Katyńskie ma być przeniesione do Cytadeli Warszawskiej. W ciągu najbliższych dni ma zostać w tej sprawie podpisana umowa z resortem obrony. Niestety, przeprowadzka i adaptacja nowych pomieszczeń potrwają rok. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :