Motion Trio i Barbara Hendriks na Chopin Open

Motion Trio i Barbara Hendriks na Chopin Open

12.06. Warszawa (PAP) – Koncertem zespołu Motion Trio rozpoczął się kolejny dzień pierwszej warszawskiej edycji Szalonych dni muzyki, realizowanej pod hasłem Chopin Open. Koncerty trwają od 10 rano w pięciu salach koncertowych oraz w namiocie przed Teatrem Wielkim w Warszawie.

Zespół trójki akordeonistów, w składzie: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek, wykonał w sobotę rano w Teatrze Wielkim w Sali Fontana, m.in. Preludium E-dur op. 28 nr 9, Walc cis-mol op.64 nr 2, Nokturn cis-mol op. posth. Fryderyka Chopina.

Zgodnie z zamierzeniami pomysłodawcy festiwalu Rene Martina, muzyka klasyczna przyciągnęła tłumy. Na widowni zasiadły całe rodziny z dziećmi, a artyści gawędzili z publicznością niczym na koncercie rockowym.

Atrakcją sobotniego wieczoru będzie koncert Barbary Hendricks – amerykańskiej śpiewaczki, nazywanej często "czarną Callas". W jej obecnym repertuarze znajduje się ponad 20 ról, z czego 12 zostało wydanych na płytach. Należą do nich kreacje w operach: Mozarta (Pamina w "Czarodziejskim flecie" i Ilia w "Idomeneo"), klasyków francuskich (Antonia w "Opowieściach Hoffmanna" Offenbacha, Micaela w "Carmen" Bizeta, Manon w operze Masseneta, tytułowe role w "Romeo i Julii" Gounoda i "Peleasie i Melisandzie" Debussy'ego) oraz wielkich dziełach włoskich (Liu w "Turandot" Pucciniego i Gilda w "Rigoletcie" Verdiego).

Podczas Chopin Open Barbara Hendriks wykona utwory Schumana, Liszta i oczywiście – Chopina. Początek koncertu: 17.45, sala George Sand.(PAP)

dki/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :