MOR W.A.

MOR W.A.

Ten projekt powstał w 1997 roku, choć zanim się narodził jego członkowie próbowali swoich sił samodzielnie tworząc pierwsze utwory. W tamtym okresie jeszcze nikt nie wyobrażał sobie grania podkładów czysto hiphopowych.
Swoistą enklawą dla rozwoju warszawskiego hip-hopu był klub Hybrydy, a jeśli chodzi o radio to należy tutaj wspomnieć audycję prowadzoną przez Bognę Świątkowską, początkowo prowadzoną w Radiu Kolor, a później w Radiu Jazz. To właśnie w tamtejszym bloku rapowym można było usłyszeć pierwsze utwory MOR W.A., które powstały dzięki pomocy DJ Volta.
Pierwszym, oficjalnie wydanym utworem MOR W.A. był „Unoszę głowę”, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów. Po tym sukcesie MOR W.A. zaczęli myśleć o wydaniu swojej pierwszej płyty. Jednak mimo, że mieli kilka swoich utworów nie mogli wydać płyty, gdyż brakowało im sprzętu. W dalszym ciągu występowali gościnnie na składankach (składanka Volta: „Raport z osiedla”) i albumach innych wykonawców (Warszafski Deszcz, w utworze „Razem chłopaki”).
Następnie, w roku 1999 razem z ZIP Składem nagrali „Tragikomedię”, która trafiła na nielegalny krążek Chleb Powszedni. Później pojawili się również na płycie Molesty Ewenement, w utworze „Nie prowokuj”.
Dopiero w roku 2000 sami nagrali własną płytę „Żyć nie umierać”, która miała miejsce 23 września 2000 roku. Również w tym roku wydano singiel „B.S.N.T.” oraz producencką płytę Waco „Świeży materiał”, gdzie również wystąpili MOR W.A. w utworze „Determinacja”.
Dwa lata później MOR W.A. wydali swoją drugą płytę „Morwa Drzewo”, a singlem promującym album był utwór „My to my”. Po pozytywnym przyjęciu krążka zespół ruszył w trasę, której podsumowaniem był teledysk koncertowy „Tam i z powrotem”.
W roku 2003 MOR W.A. poza pracą nad kolejnymi dwoma albumami, a także licznymi koncertami zajmowali się również tworzeniem swojego studia o nazwie „Drugi Dom”, którego powstanie pozwoliło im na produkowanie muzyki praktycznie w całości stworzonej przez siebie.
Marzec 2004 to prace nad kolejnym już trzecim albumem „Dla słuchaczy”, który ukazał się 1 maja 2004 roku.

Marta Kotas 2009.02.01

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :