Molesta

Molesta

Molesta to warszawski projekt Włodiego i Vienia, którzy w domowym studiu DJ Volta, gdzie nagrywali swoje pierwsze utwory. Projekt nosił nazwę Misitk Molesta, a debiutowali na składance Smak Beat Records z utworem „Osiedlowe akcje”.
Po pozytywnym przyjęciu grupa zdecydowała się nagrać swój pierwszy album. I tak w roku 1997 powstaje krążek „Skandal”, a w roku następnym wychodzi płyta „Molesta Ewenement”, która staje równocześnie oficjalną nazwą zespołu. Od samego początku grupie towarzyszą też Pele, Wilku i Kaczy.
Po wydaniu trzeciego krążka „Taka płyta…” (2000) w grupie dochodzi do kilku zmian. I tak Kaczy razem z Hadą stworzyli Proceder, a Wilku z Pelsonem dołączyli oficjalnego składu Molesty. Mimo, że zespół występuje na składankach DJ Volta to realizacją płyty DJ już się nie zajmuje, a Molesta nawiązuje współpracę z Majkim i Korzeniem, a nagrania nagrywane są w Studiu Schron.
Kolejny krążek to producencki album „Radio 5G FM”.
W następnych latach członkowie Molesty skupiają się na solowej karierze nagrywając własne płyty. I tak Vienio i Pelson wydają pierwszą z części trylogii „Autentyk” (kolejne ukazują się w 2004 i 2005 roku), Włodi nagrywa „Jak nowo narodzony”, a Wilku i Bilon realizują „Klucz”.
Molesta wróciła do studia dopiero w 2006 roku kiedy to nagrała swoją kolejną już, czwartą płytę „Nigdy nie mów nigdy”.

Marta Kotas 2009.02.01

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :