Mistrz świata wygrał V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Mistrz świata wygrał V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

12.12. Poznań (PAP) – Zespół mistrza świata Aarona Costica (USA) wygrał w niedzielę V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu. Drugie miejsce przypadło Rosjanom, a trzecie Kanadyjczykom – poinformowała PAP Karolina Walkowiak z biura promocji Urzędu Miasta w Poznaniu.

W konkursie startowało 12 ekip z całego świata, które przez osiem godziny musiały z jednakowych dla wszystkich brył lodu stworzyć rzeźbę.

Zwycięska praca – autorstwa aktualnego Mistrza Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie Aarona Costica – zatytułowana „Kompozycja wiosna” przedstawia roślinę z misterną ornamentyką i wieloma realnymi szczegółami.

Praca zespołu rosyjskiego przedstawia kobietę grającą na kontrabasie. Kontrabas był także motywem przewodnim pracy Kanadyjczyków, którzy wyrzeźbili grającego na nim anioła.

Wszystkie wykonane w konkursie rzeźby lodowe będzie można oglądać do 23 grudnia na poznańskim Starym Rynku w ramach trwającego od soboty Betlejem Poznańskiego.

Betlejem Poznańskie potrwa do 23 grudnia, podczas festiwalu – kiermaszu można wspólnie kolędować, a także skorzystać z przygotowanej przez rzemieślników oferty świątecznych potraw i upominków.

W ramach Betlejem zaplanowano także m.in. Zlot Gwiazdorów (Gwiazdor to poznański odpowiednik Św. Mikołaja), podczas którego zainteresowani – w odpowiednim stroju – będą mogli otrzymać certyfikat „Poznańskiego Gwiazdora”.

Świąteczną atmosferę całej imprezy podkreśla dekoracja Starego Rynku i tradycyjna Szopka Betlejemska z żywymi zwierzętami.

W niedzielę 19 grudnia, do miasta przybędzie Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez harcerzy z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w rodzinnym mieście Zbawiciela. Z tej okazji w poznańskiej Farze zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego.(PAP)

kpr/ tot/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :