Magda Umer wystąpiła w Teatrze Polonia z jubileuszowym recitalem

Magda Umer wystąpiła w Teatrze Polonia z jubileuszowym recitalem

28.4.Warszawa (PAP) – Magda Umer wystąpiła we wtorkowy wieczór w Warszawie z okazji 40-lecia swojej pracy artystycznej. Podczas koncertu w Teatrze Polonia artystka śpiewała m.in. utwory do tekstów Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.

Właścicielka Teatru Polonia, Krystyna Janda w słowie wstępnym powiedziała, że Magda Umer jest artystką niepowtarzalną, która potrafi swoimi występami nie tylko zahipnotyzować każdego, ale przede wszystkim jest bardzo dobrym, wrażliwym i wspaniałym człowiekiem.

Gościem specjalnym wieczornego koncertu był minister kultury Bogdan Zdrojewski, który wręczył Magdzie Umer medal Gloria Artis. Jak powiedział, Magda Umer jest osobą nieprzeciętną – nie tylko za to, że jak nikt inny potrafi oczarować śpiewając do pięknych tekstów, ale i zachwycić artystyczną duszą.

Magda Umer to nie tylko piosenkarka, ale także m.in. scenarzystka i reżyserka. Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej UW. Jej kariera rozpoczęła się w 1969 r. Została wówczas laureatką I nagrody na festiwalu FAMA. Otrzymała ją również w 1970 r.

Nagrała kilka płyt, m.in. „Koncert jesienny”, „Gdzie Ty jesteś”, „Wszystko skończone”, „Magda Umer” „O niebieskim pachnącym groszku”, „Koncert sprzed lat”, „Kołysanki Utulanki” (z Grzegorzem Turnauem).

Jest autorką widowisk poetyckich tworzonych dla teatru, estrady i telewizji, programów poświęconych twórcom piosenki literackiej i studenckiej. Ma na swoim koncie reżyserowanie spektakli teatralnych, a także filmów dokumentalnych.

Wtorkowy koncert Magdy Umer jest częścią Tygodnia Muzycznego zainaugurowanego w piątek w Teatrze Polonia koncertem Piotra Machalicy. Oprócz Umer, publiczność Polonii usłyszy także koncerty m.in. Katarzyny Groniec i Hanny Banaszak. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :