Londyn/ Pieśni i modlitwy w wykonaniu papieża na płycie

31.07. Londyn (PAP/dpa) – Wkrótce modlitwy i pieśni w wykonaniu papieża Benedykta XVI będą dostępne na płycie CD. Album z udziałem Ojca Świętego ma pojawić się na półkach sklepowych przed Bożym Narodzeniem – poinformował w piątek przedstawiciel firmy fonograficznej Geffen UK/Universal.

Płyta, zatytułowana wstępnie „Alma Mater”, ma być wydana 30 listopada. Będzie można usłyszeć na niej litanie i modlitwy maryjne w wykonaniu papieża oraz osiem klasycznych utworów muzyki współczesnej, nagranych przez londyńską Królewską Orkiestrę Filharmoniczną. Na płycie papież zaśpiewa po łacinie, po włosku, francusku, portugalsku i po niemiecku. Ma być to pierwsza płyta z udziałem Benedykta XVI.

W projekcie towarzyszyć ma papieżowi chór watykański pod batutą Pablo Colino. Partie chóralne zarejestrowane będą w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie. W tym czasie londyńska Królewska Orkiestra Filharmoniczna będzie pracować nad aranżacjami utworów takich zespołów, jak The Beatles czy Oasis.

Dyrektor firmy Geffen UK, która była wydawcą płyt m.in. Guns N’Roses czy New Kids on the Block, powiedział, że „jest przeszczęśliwy, że papież Benedykt XVI postanowił obdarzyć ten projekt swoim specjalnym błogosławieństwem”.

Według informacji podanych przez firmę fonograficzną głos papieża, który pojawi się na płycie, pochodzić ma z zasobów Radia Watykan, które nagrywa msze i modlitwy z udziałem Ojca Świętego.

Dochód ze sprzedaży płyty ma być przeznaczony na lekcje muzyki dla dzieci z ubogich rodzin. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :