Łódzkie: Dni kultury irlandzkiej w Łowiczu

Łódzkie: Dni kultury irlandzkiej w Łowiczu

To kolejna z imprez organizowanych przez władze miasta, której celem jest przybliżenie m.in. tradycji i kultury najróżniejszych zakątków świata. W latach ubiegłych mieszkańcy Łowicza mieli okazję zapoznać się m.in. z kulturą Ukrainy czy Korei Południowej.

W ramach tegorocznych Dni w miejscowym muzeum odbędzie się wykład na temat tradycji i tańca irlandzkiego. Tego samego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Irlandia – kraina zielonej wyspy”, w którym udział wzięli uczniowie łowickich szkół.

W trakcie trwania imprezy otwarta zostanie również wystawa fotografii przedstawiającej najciekawsze krajobrazy i zabytki Zielonej Wyspy.

Odbędą się również warsztaty tańca irlandzkiego oraz projekcja irlandzkiego filmu „Once” w reż. Johna Carney’a opowiadającego o niezwykłym uczuciu, które na jednej z ulic Dublina przytrafiło się irlandzkiemu muzykowi, zarabiającemu na życie graniem na ulicy i emigrantce z Czech, która sprzedaje kwiaty i lubi słuchać dźwięków jego muzyki.

Przez cały czas trwania Dni Kultury Irlandzkiej będzie można wypić kawę po irlandzku, spróbować tradycyjnych potraw, a także także wysłuchać tradycyjnej muzyki z Zielonej Wyspy.

Honorowy patronat nad imprezą, która odbędzie się 16-17 kwietnia, objęła ambasada Irlandii w Warszawie. (PAP)

jaw/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :