Libeskind będzie gościem trzeciej edycji „Łódź Design”

Libeskind będzie gościem trzeciej edycji „Łódź Design”

01.07. Łódź (PAP) – Światowej sławy architekt Daniel Libeskind będzie w tym roku gościem 3. Międzynarodowego Festiwalu Designu „Łódź Design”, który w październiku odbędzie się w Łodzi – poinformowała w środę PAP rzeczniczka imprezy Aleksandra Kietla.

Podczas festiwalu Libeskind weźmie udział m.in. w dyskusji towarzyszącej przeglądowi filmów o architekturze ArchFilmFest, w ramach którego pokazane zostaną także jego realizacje.

Daniel Libeskind urodził się w 1946 roku w Łodzi w rodzinie żydowskiej. W 1957 roku wyemigrował do Izraela, a stamtąd wyjechał do Nowego Jorku. Jego najbardziej znane projekty to m.in. Muzeum Żydowskie w Berlinie oraz projekt zagospodarowania tzw. „Ground Zero” po zburzonych wieżach World Trade Center w Nowym Jorku. Libeskind jest też autorem projektu apartamentowca Złota 44 w Warszawie.„Łódź Design” to jedyna tego rodzaju międzynarodowa impreza w Polsce, poświęcona designowi. Jej celem jest prezentacja światowych trendów i szeroko rozumianego designu – począwszy od form użytkowych, poprzez grafikę, architekturę aż po modę. Ma też służyć promocji młodych talentów.

Na program trzeciej edycji festiwalu złożą się m.in. wystawy kuratorskie Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Marka Cecuły oraz Tomka Rygalika, prezentujące przegląd i interpretację najciekawszych zjawisk w światowym designie. Każda z wystaw będzie się odnosić do głównego hasła festiwalu „My way”. W programie znajdą się również: przegląd polskich i zagranicznych szkół designu, liczne wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy filmów i wystawy. Ważnym punktem Festiwalu jest konkurs dla młodych projektantów „make me!”. Prace na niego można zgłaszać do 21 sierpnia, a główna nagroda wynosi 20 tys. zł.

Organizatorem Festiwalu „Łódź Design”, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-31 października, jest Łódź Art Center. Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w wielu łódzkich galeriach, muzeach oraz współpracujących instytucjach. W ub. roku na Festiwalu swoje prace pokazało ponad 250 artystów, a imprezy festiwalowe odwiedziło ponad 20 tys. osób. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :