Lekarz Jacksona stanie przed sądem za nieumyślne spowodowanie jego śmierci

Lekarz Jacksona stanie przed sądem za nieumyślne spowodowanie jego śmierci

Sędzia wydał decyzję po sześciodniowych wstępnych przesłuchaniach oskarżenia i obrony.

Prokuratorzy zakończyli we wtorek swoje wystąpienia wzywając na świadków dwóch lekarzy. Stwierdzili oni, że Murray przekroczył podstawowe normy opieki medycznej podając Jacksonowi silny lek znieczulający propofol, a później nie zapewnił mu odpowiedniej opieki.

Zdaniem jednego z lekarzy, dr Christophera Rogersa, stan zdrowia Jacksona w dniu jego śmierci 25 czerwca 2009 r. był generalnie zadowalający a zgon nastąpił w rezultacie błędnego postępowania i zaniedbań lekarza.

Dodał, ze propofol nie powinien być używany jako lek nasenny i nie ma znaczenia czy Jackson zażył go sam, czy podał mu go Murray.

57-letni Murray nie przyznaje się do winy. Utrzymywał, że przez 10 godzin usiłował nakłonić Jacksona do snu podając mu leki uspokajające, m.in. valium, które nie odniosły pożądanego skutku. Jackson miał sam domagać się aby podano mu propofol i Murray – jak powiedział – w końcu ustąpił.

Gwiazdor chciał koniecznie odpocząć przed wyczerpującymi koncertami w Londynie, które miały zapoczątkować jego triumfalny powrót na światowe estrady.

Murray’owi, w razie uznania go za winnego, grozi kara do 4 lat więzienia. (PAP)

jm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :