Legenda muzyki Joe Cocker zaśpiewa 9 sierpnia w Poznaniu a 10 bm. w Warszawie

Legenda muzyki Joe Cocker zaśpiewa 9 sierpnia w Poznaniu a 10 bm. w Warszawie

Mimo trwającej ponad 40 lat kariery Cocker nadal utrzymuje się na szczycie najlepszych wokalistów świata. Na jego trasę w lipcu i sierpniu zaplanowano kilkadziesiąt koncertów w Europie.

Najnowszy album artysty – „Hard Knocks“, wydany w 2010 roku jest powrotem do nowoczesnego brzmienia oraz do życiowej formy atysty. Do nagrania albumu Cocker zaprosił producenta Matta Serletica, który pracował z Janet Jackson, Carlosem Santaną czy Collective Soul. Jedyny cover „I hope“, wykonywany pierwotnie przez amerykańską grupę country Dixie Chicks, wyprodukował Tony Brown. Dwa miesiące po debiucie „Hard Knocks“ wydano specjalną, limitowaną wersję, zawierającą DVD z zapisem koncertu w Le Zenith w Paryżu.„Hard Knocks“, czyli „Próba życia“ to powrót do burzliwej przeszłości artysty, który mając 16 lat rzucił szkołę i poświęcił się całkowicie muzyce. Po pasmach sukcesów i okrzyknięciu Cockera „najlepszym na świecie białym brzmieniem soulowym“ przyszedł czas załamania w karierze. Po kilku latach nieobecności Cocker powrócił w wielkim stylu pod koniec lat 80-tych z takimi piosenkami, jak: “Sweet Little Woman”, “You Can Leave Your Hat On”, czy “Unchain My Heart”.

Niesłabnące zainteresowanie twórczością Joe Cockera zaowocowało utworzeniem rozgłośni „Radio Cocker“, w której przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu można usłyszeć wykonywane przez niego piosenki. (PAP Life)

zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :