Lady Gaga zwyciężczynią MTV Video Music Awards

Lady Gaga zwyciężczynią MTV Video Music Awards

13.09. Los Angeles (PAP) – Amerykańska gwiazda muzyki pop Lady Gaga została zwyciężczynią tegorocznych MTV Video Music Awards, zdobywając aż osiem nagród, w tym siedem za futurystyczny wideoklip do piosenki „Bad Romance”, który okazał się też najlepszym teledyskiem roku.

„Dziś wieczorem bardzo się denerwowałam, że zawiodę moi fanów” – powiedziała w niedzielę Lady Gaga ze łzami w oczach, odbierając nagrodę za teledysk roku.

„Bad Romance” zatriumfował ponadto w kategoriach: najlepszy kobiecy teledysk, najlepsze taneczne wideo, najlepsze wideo pop; wideoklip został nagrodzony również za choreografię, montaż i reżyserię.

Nominowana w 13 kategoriach Lady Gaga dostała też jedną statuetkę za najlepsze wideo do piosenki „Telephone”, zaśpiewanej z Beyonce.

Znana z ekscentrycznego stylu ubierania się 24-letnia Lady Gaga, za każdym razem, kiedy pojawiała się na scenie, miała na sobie co innego. W jednym z trzech wystąpień na niedzielnej gali – wręczania pozostałych nagród nie rejestrowały kamery – była ubrana w coś, co przypominało olbrzymi czarny worek na śmieci – pisze Reuters.

Na tegorocznym rozdaniu nagród za najlepsze teledyski MTV wyróżniono także Eminema, który dostał jednak tylko dwie statuetki za wideo do utworu „Not Afraid” – uznano go za najlepszy męski teledysk i hip-hopowy teledysk roku. (PAP)

cyk/ ap/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :