Kuba/ Royal Ballet po raz pierwszy w Hawanie

Kuba/ Royal Ballet po raz pierwszy w Hawanie

14.07. Hawana (PAP) – Royal Ballet, znany na całym świecie londyński zespół baletowy, przyjechał do Hawany. To pierwsza jego wizyta na Kubie, gdzie pozostanie przez pięć dni – pisze we wtorek BBC.

Podaje, że występy londyńskiej grupy, gdzie tańczy kubański tancerz Carlos Acosta, są hołdem dla innej kubańskiej sławy baletowej – legendarnej Alicii Alonso.

Bilety na pięć przedstawień wyprzedano w ciągu kilku godzin – pisze BBC przypominając, że to pierwsze spotkanie Kubańczyków z jednym z czołowych zespołów baletowych świata od czasu, gdy niemal przed 30 laty wystąpił w Hawanie moskiewski Bolszoj.

Żeby zaspokoić wielkie zainteresowanie, postanowiono pokazać wszystkie przedstawienia na wielkich ekranach przed teatrem.

Dyrektor Royal Ballet Monica Mason powiedziała, że pasja Kubańczyków dla baletu zachęciła londyński zespół do występów w tym kraju.

88-letnia Alicia Alonso – to współzałożycielka i primabalerina kubańskiego baletu Ballet Nacional de Cuba. Acosta – uważany za jednego z najlepszych tancerzy na świecie – był jej uczniem przed opuszczeniem Kuby.(PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :