Ks. Oder: Jan Paweł II już jest w gronie świętych

Ks. Oder: Jan Paweł II już jest w gronie świętych

31.3.Warszawa (PAP) – Jan Paweł II już jest w gronie świętych i błogosławionych a proces beatyfikacyjny jest tylko aspektem eklezjalnym, historycznym, który już niedługo potwierdzi przekonanie bardzo wielu osób na całym świecie o jego świętości – powiedział postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II ks. Sławomir Oder.

Z udziałem ks. Odera odbyła się we wtorek prezentacja książki „Nowe cuda” zawierająca m.in. świadectwa łask za wstawiennictwem Jana Pawła II. Dodatek stanowi płyta Seweryna Krajewskiego do poezji Karola Wojtyły.

„To druga część a zarazem nowa książka, która zawiera m.in. nowe relacje z biura kanonizacji, świadectwa uzdrowień fizycznych, duchowych w postaci listów, karteczek, które ludzie składają na grobie Jana Pawła II” – powiedział dyr. Wydawnictwa św. Stanisława – wydawcy książki – ks. Zygmunt Kosowski.

„Drogą pocztową otrzymaliśmy 3 tys. świadectw. Tych, położonych na grobie nie można zliczyć” – dodała redaktor „Nowych cudów” Aleksandra Zapotoczny.

W jednym z rozdziałów książki „Znani ludzie o Janie Pawle II” znajdują się odpowiedzi m.in. światowej sławy kompozytora Ennio Morricone, śpiewaka operowego Placido Domingo, ambasadora RP w Watykanie Hanny Suchockiej na pytanie: „Kim jest dla mnie Jan Paweł II”.

„To cud, że udało mi się porozmawiać z Ennio Morricone” – powiedziała Zapotoczny. „On nie udziela wywiadów nawet po koncertach. Jednak magiczne słowa: +Jan Paweł II+ otworzyły mi drzwi” – dodała.

Ostatni rozdział publikacji to wywiad ze znanym polskim kompozytorem, wokalistą Sewerynem Krajewskim. Do książki została dołączona płyta, na której Krajewski śpiewa niektóre z wierszy Karola Wojtyły. Na uwagę zasługują kolorowe zdjęcia znanych fotografików. Nakład książki wynosi 40 tys.

Postulator procesu kanonizacyjnego ks. Oder pytany, kiedy Jan Paweł II zostanie świętym, zaznaczył, że z jego strony „nigdy nie padały deklaracje dotyczące żadnej daty”.

„Mogę tylko powiedzieć tyle, że na etapie kongregacji trwają prace. Na tym stopniu zaawansowania prac można pytać tylko osoby z kongregacji, prefekta kongregacji ds. świętych, albo ewentualnie sekretarza tejże kongregacji” – zaznaczył. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :