Krystyna Janda: granie w Teatrze TV na żywo jest paraliżujące i uskrzydlające

Krystyna Janda: granie w Teatrze TV na żywo jest paraliżujące i uskrzydlające

W ten sposób aktorka skomentowała swój udział w spektaklu „Boska” na antenie TVP1.

Przed laty większość spektakli telewizyjnej sceny transmitowana była na żywo podczas gry aktorów w studiu. Stopniowo jednak zrezygnowano z tej formy na rzecz emisji wcześniej nagranych i zmontowanych materiałów.

W październiku – po ponad 50. latach przerwy – na antenie TVP1 powrócono do formuły prezentowania Teatru TV na żywo. Przedstawienie „Boska” z Krystyną Jandą w roli głównej, reżyserowane przez Andrzeja Domalika, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem widzów i internautów. Przed telewizorami zasiadło 2 mln 776 tys. osób (dane TNS OBOP). Była to największa widownia Teatru Telewizji od ponad 11 lat, czyli od początku 2000 roku. Spektakl oglądał co piąty Polak mający w tym czasie włączony telewizor.

Widzowie Telewizji Polskiej po raz pierwszy sami decydowali o formie i jakości odbioru spektaklu. „Boską” można było obejrzeć tradycyjnie w TVP1, w TVP HD oraz w internecie na stronie www.boska.tvp.pl. Internetowa odsłona spektaklu „Boska”, podczas której telewizja publiczna umożliwiła internautom oglądanie transmisji z czterech różnych kamer, cieszyła się rekordową popularnością. W dzień spektaklu strona zanotowała 182 tys. odsłon. (PAP)

agz/ mlu/ kb/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :