Koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock wprawił publiczność w euforię

Koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock wprawił publiczność w euforię

Na koncert The Prodigy od czwartku czekały tłumy fanów zebranych na festiwalowym polu. Jednak w piątek o północy, czyli niecałą dobę przed rozpoczęciem koncertu, nie było wiadomo, czy muzycy na pewno zagrają.

Przedstawiciele zespołu poinformowali Jerzego Owsiaka, że przed sceną – dla bezpieczeństwa – muszą zostać ustawione specjalne barierki. Fundacja WOŚP sprowadziła je specjalnie i montowała tuż przed koncertem.

„Byliśmy niedoinformowani w pewnych ważnych kwestiach m.in. o tych barierkach” – powiedział Owsiak. Jak dodał szef Fundacji WOŚP, „artyści zazwyczaj śpiewają o tym, że pieniądz jest nieważny, że ważne są przyjaźnie, ale to wszystko kończy się przy kontrakcie”.

Jak poinformował organizator festiwalu, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do Kostrzyna nad Odrą przybyło 650 tys. ludzi.

17. Przystanek Woodstock rozpoczął się w czwartek. Pierwszy na scenie pojawił się zespół Plateau ze specjalnym „Projektem Grechuta”. Wystąpiły także grupy Heaven Shall Burn Zebrahead, H-Blockx oraz Skindred.

W piątek na głównej scenie zagrali m.in. Łąki Łan, Helloween, Airbourne.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych – w ubiegłym roku wzięło w nim udział pół miliona widzów. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. (PAP)

mrd/sp/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :