Kasia Kowalska ruszyła w trasę, by śpiewać Ciechowskiego

Kasia Kowalska ruszyła w trasę, by śpiewać Ciechowskiego

Zdaniem Roberta Wieczorka z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury, wyjątkowa osobowość Kasi Kowalskiej, emocje, jakie niosą ze sobą teksty piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz niesamowita oprawa muzyczna sprawią, że koncert ten będzie niezapomnianym przeżyciem. 

„Wokalistka podchodzi do twórczości Grzegorza Ciechowskiego z ogromnym szacunkiem, ale nie pada na kolana. Piosenki lidera Republiki w wykonaniu Kowalskiej, to kipiący emocjami materiał idealny do słuchania +na żywo+. Jej wersje są po prostu rewelacyjne” – uważa Wieczorek.

Jak podkreślił, Kowalska pierwsze poważne solowe kroki na muzycznej scenie stawiała właśnie pod opiekuńczym okiem Ciechowskiego. Wokalista Republiki zajął się produkcją debiutu Kowalskiej. Do dziś płyta „Gemini” z 1994 roku jest – zdaniem Wieczorka – jednym z najlepszych przykładów polskiego rocka kobiecego początku lat 90., kiedy to triumfy święciły Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska czy właśnie Kowalska.

Na trasie koncertowej – oprócz Kielc – znalazło się 11 miast. 14 marca Kowalska wystąpi w Poznaniu, 11 kwietnia zaśpiewa w Warszawie, a 15 kwietnia – w Krakowie.

W listopadzie ukazała się płyta „Kowalska/Ciechowski. Moja krew” nagrana podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Znalazły się na niej największe przeboje Republiki i Ciechowskiego: „Nieustanne tango”, „Telefony”, „Republika”, „Nie pytaj o Polskę”, „Kombinat”, „Tak… Tak… To ja” czy „Moja krew”.

Grzegorz Ciechowski – lider Republiki, autor, kompozytor, muzyk, producent płyt – miał 44 lata i był u szczytu artystycznej formy, gdy zmarł nagle 22 grudnia 2001 roku. (PAP Life)

agn/ mlu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :